05 juni 2023

Definitief akkoord zuivelcao’s

De leden van de vakbonden FNV, CNV en De Unie hebben ingestemd met het bereikte onderhandelingsresultaat voor nieuwe zuivelcao’s. Daarmee zijn de gemaakte afspraken over de cao’s I en HP in de zuivelindustrie definitief.

De werkgevers, verenigd in de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO), en de vakbonden zijn een loonsverhoging overeengekomen van 8% per 1 januari 2023 en een verhoging van 2,65% per 1 januari 2024. Daarnaast stijgt het loon voor het merendeel van de werknemers in 2024 met nog eens 1%. Dit deel van de loonstijging wordt opgebracht vanuit het budget voor Duurzame Inzetbaarheid, dat met de nieuwe cao-afspraken in 2024 komt te vervallen.

Ook zijn afspraken gemaakt over onder meer verruiming van de mogelijkheden om vervroegd uit te treden. De cao’s hebben een looptijd van 15 maanden; van 1 januari 2023 tot en met 31 maart 2024.

Volg ons op:
© Copyright - Nederlandse Zuivel Organisatie - Privacy policy